Skip to main content

Aktualności

Aktualności
news

Zapraszamy na koncert!

02.11.2011

17 listopada 2011 r. w Narodowym Centrum Piosenki Polskiej (dawnym Miejskim Ośrodku Kultury) w ramach projektu „Więcej wiemy – lepiej pomagamy” (7.2.1 PO KL) odbędzie się koncert zespołów Bardians, Bongostan i Zebra. Koncert jest bezpłatny, początek: godz.: 18:00.

Czytaj Więcej strzałka
news

Centrum Wsparcia zmienia godziny otwarcia.

20.10.2011

Informujemy, że zmianie uległy godziny otwarcia Centrum Wsparcia NGO w Strzelcach Opolskich.

Czytaj Więcej strzałka
news

Kawiarenka Obywatelska – Opole.

19.10.2011

„Samorząd a trzeci sektor. Polityka, czy taktyka?”
Będzie tematem przewodnim kolejnej Kawiarenki Obywatelskiej.
Już 27. 10. 2011. Serdecznie zapraszamy.

Czytaj Więcej strzałka
news

Kongres Ekonomii Społecznej

11.10.2011

Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej wraz z Partnerami: Opolskim Centrum Demokracji Lokalnej FRDL oraz Opolskim Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych zaprasza na Międzynarodowy Kongres Ekonomii Społecznej w dniach 7-9 listopada 2011 w Kamieniu Śląskim

Czytaj Więcej strzałka
news

Dyskusja o Szkolnych Klubach Wolontariatu

11.10.2011

Opolskie Centrum Demokracji Lokalnej FRDL wraz z Opolskim Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych zapraszają uczniów, nauczycieli i mieszkańców Opolszczyzny zainteresowanych wolontariatem na dyskusję moderowaną, poświęconą Szkolnym Kołom Wolontariatu, która odbędzie się 21 października o godz. 9.30 w Świetlicy „Cegiełka” przy Parafii Przemienienia Pańskiego w Opolu.

Czytaj Więcej strzałka
news

Kawiarenka Obywatelska Strzelce Opolskie

10.10.2011

Opolskie Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych serdecznie zaprasza na Kawiarenkę Obywatelską w Strzelcach Opolskich w dniu 18 października 2011r.

Czytaj Więcej strzałka
news

Ostatnia taka „Miejska Dżungla”

05.10.2011

W dniu 22 września 2011 odbyła się ostatnia scenka w ramach zadania Miejska Dżungla, realizowana w projekcie „Więcej wiemy – lepiej pomagamy”. W trakcie ostatnich czterech miesięcy promowaliśmy wolontariat na rzecz grup zagrożonych wykluczeniem społecznym poprzez interaktywne scenki na ulicach miasta Opola.

Czytaj Więcej strzałka
news

„Przez ekran do wolontariatu”

19.09.2011

Weź udział w tworzeniu krótkich filmów promujących wolontariat.
Zostań wolontariuszem, zostań gwiazdą „amatorskiego ekranu”
Weź udział w akcji happeningowej „Miejska dżungla”

Czytaj Więcej strzałka
news

Mapa wolontariatu

02.09.2011

Trzecia odsłona „Miejskiej Dżungli” za nami.
W sobotę 27 sierpnia br. promowaliśmy wolontariat wśród osób odwiedzających Opole jak również wśród mieszkańców miasta (wszystko za sprawą miejsca bowiem akcja happeningowa odbyła się przed dworcem PKP w Opolu dzięki czemu zasięg terytorialny był ogromny poprzez osoby odwiedzające nasze miasto z całego województwa i nie tylko).

Czytaj Więcej strzałka
news

Fotografie Organizacji czyli o Misji – Wizji – Celach w NGO’s

31.08.2011

Niedawno trafiły w moje ręce zdjęcia z różnych działań podejmowanych dawno temu przez nasze stowarzyszenie. Początki działania były trudne, ale nadal pamiętam z jakim zapałem angażowaliśmy się w pracę.

Czytaj Więcej strzałka
news

Otwórzmy serca i oczy na wolontariat!

25.08.2011

W najbliższą sobotę 27 sierpnia 2011 będziemy promować wolontariat w ramach akcji happeningowej „Miejska Dżungla”. To już trzecia akcja happeningowa realizowana przez Opolskie Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych w ramach projektu „Więcej wiemy – lepiej pomagamy” (projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, lider projektu Opolskie Centrum Demokracji Lokalnej FRDL).

Czytaj Więcej strzałka
news

Miejska Dżungla – promujemy w Opolu wolontariat!

10.08.2011

Już po raz trzeci zapraszamy wszystkich do udziału w akcji happeningowej mającej na celu promocje różnych form wolontariatu. Kolejna akcja w ramach Miejskiej Dżungli już pod koniec sierpnia!

Czytaj Więcej strzałka