Skip to main content

Plener fotograficzny Razem możemy pokazać więcej

Plener fotograficzny Razem możemy pokazać więcej
news
TERMIN: 06.07.2014 r.
MIEJSCE: Wyspa Bolko, Pasieka i okolice Rynku w Opolu
CZAS: 10:00- 13:00 (plener fotograficzny) + 14:00 – 16/17:00 piknik z grillem przy klubokawiarni „Laba” na Wyspie Bolko.
MAX. LICZBA UCZESTNIKÓW: 30 osób (konieczna rejestracja poprzez formularz zamieszczony na stronie projektu dostępny TUTAJ)
PLANOWANY PRZEBIEG WYDARZENIA:
Każdy uczestnik wydarzenia otrzyma od organizatorów mapę z zaznaczoną trasą oraz wyznaczonymi punktami do których powinien dotrzeć i je sfotografować. Każdy punkt na trasie związany będzie z charakterystycznymi miejscami pracy opolskich wolontariuszy. Trasa pleneru została tak poprowadzona żeby uczestnicy wydarzenia mieli okazję przyjrzeć się rozmaitym działaniom wolontariackim i aktywności mieszkańców podejmowanych na terenie Opola (np. wolontariat na rzecz zwierząt, miejski, młodzieżowy, sportowy czy skierowany do dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością), ale też i zabytkom Opola (możliwość sfotografowania panoramy Opola z Wieży Piastowskiej). Na zakończenie pleneru planuje się uroczyste podsumowanie wydarzenia, tak by podziękować wszystkim uczestnikom, podsumować wyniki gry i wręczyć nagrody oraz wyróżnienia. Zakończenie będzie zorganizowanie w formie pikniku. 
Dodatkowym działaniem, które zostało zaplanowane w ramach wydarzenia będzie przygotowanie wystawy ze zdjęć, które powstały podczas pleneru fotograficznego.
Inicjatorem pleneru oraz osobą odpowiedzialną za oprawę merytoryczną jest Katarzyna Krause z Fundacji „Na zmianę”  która organizowała wielokrotnie plenery z mieszkańcami i poplenerowe wystawy fotograficzne. Dodatkowo plener uzyskał patronat medialny portalu www.mmopole.pl i Radia Opole.
Plener fotograficzny pn. „Razem możemy pokazać więcej” to część większej kampanii informacyjno-promocyjnej nt. wolontariatu realizowanej w naszym województwie, a dokładniej zadania które nazywa się „Miejska Dżungla”. „Miejska Dżungla” to cykl wydarzeń organizowanych przy wsparciu opolskich wolontariuszy w postaci m.in. happeningów, sond ulicznych czy mini gier miejskich, a ich głównym celem jest przekazywanie Opolanom podstawowych informacji nt. wolontariatu.
Plener fotograficzny  realizowany jest w ramach projektu: „Więcej wiemy – lepiej pomagamy – bis” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.