Skip to main content

Kawiarenka Obywatelska dla seniorów w Krapkowicach

Kawiarenka Obywatelska dla seniorów w Krapkowicach
news
W dniu 6 październik 2014 roku w restauracji „Zamkowy Młyn” w Krapkowicach odbyła się Kawiarenka Obywatelska pt. „Aktywność obywatelska – recepta na życie?”. 
Kawiarenka odbyła się w ramach projektu „Inter-Aktywny Senior”, będącego jednym z zadań publicznych Rządowego Programu na Rzecz Aktywności Społecznej osób Starszych na lata 2014–2020, realizowanego przez Opolskie Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych we współpracy z Polskim Związkiem Emerytów, Rencistów i Inwalidów i współfinansowanego ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.
Była ona skierowana do seniorów powyżej 60 roku życia, którzy są mieszkańcami województwa opolskiego i członkami Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Uczestnicy kawiarenki przy pomocy moderatora mieli okazję podyskutować na tematy dotyczące osób starszych oraz ich aktywności obywatelskiej. Rezultatem spotkania jest wypracowanie rekomendacji dla samorządu oraz organizacji pozarządowych działających na rzecz seniorów.
Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy za udział w kawiarence i zapraszamy na następną kawiarenkę w Namysłowie 5 listopada 2014 roku.