Skip to main content

Dyskusja o Szkolnych Klubach Wolontariatu

Dyskusja o Szkolnych Klubach Wolontariatu
news

Dyskusja moderowana organizowana w ramach projektu „Więcej wiemy – lepiej pomagamy” (7.2.1 PO KL) pn. „Wolontariat w opolskich szkołach, czyli wszystko co chcielibyście wiedzieć o Szkolnych Klubach Wolontariatu ” poświęcona będzie działaniom wolontariackim podejmowanym w szkołach na terenie województwa opolskiego.

Na spotkaniu będzie okazja do rozmowy o Szkolnych Klubach Wolontariatu działających w naszym regionie: jak działają, w ilu szkołach istnieją, czy warto zakładać nowe? Jak organizować wolontariat w szkołach? Gdzie szukać inspiracji do pomagania? Komu mogą pomagać młodzi wolontariusze? Jakie organizacje mogą wspierać? Jakie są prawne aspekty angażowania uczniów w wolontariat?

To tylko niektóre pytania na które postaramy się odpowiedzieć podczas spotkania. Serdecznie zapraszamy uczniów, nauczycieli, wolontariuszy oraz osoby zainteresowane wolontariatem!
Podczas dyskusji będzie możliwość zaprezentowania działalności Szkolnych Klubów Wolontariatu, zadawania pytań dotyczących praktycznych aspektów organizowania wolontariatu naszym prelegentom i zaproszonym gościom. Spotkanie zakończy się mini warsztatem dla uczniów mającym na celu zachęcenie młodzieży do angażowania się w działania wolontariackie.

PROGRAM DYSKUSJI:

09:00 – 09:10   Przywitanie gości
Magdalena Obrocka – Opolskie Centrum Demokracji Lokalnej FRDL
Dorota Piechowicz-Witoń – Opolskie Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych
09: 10 – 09:30  Działalność Szkolnych Kół Wolontariatu  – dobre praktyki z terenu  województwa opolskiego
Katarzyna Kosmala – koordynatorka wolontariatu w Zespole Szkół  Zawodowych nr 4  w Opolu
Beata Tabisz-Przybyła – koordynatorka wolontariatu w Zespole Szkół TAK im. Ireny Sendlerowej w Opolu
Dagmara Smereczyńska – koordynatorka wolontariatu w Zespole Szkół Budowlanych
09:30 – 09:45 Prawne aspekty angażowania uczniów w działania wolontariacie
Katarzyna Kosmala
09:45 – 10:00 Organizacje pozarządowe i instytucje otwarte na szkolnych wolontariuszy
Beata Tabisz-Przybyła
10:00 – 10: 15 Skąd czerpać inspiracje do pomagania?
Dagmara Smereczyńska  
10:15 – 10:30  Przerwa na poczęstunek
10:30 – 11: 15   Mini warsztaty dla uczniów mające na celu: zachęcenie młodzieży do angażowania się w działania wolontariackie
11: 15 – 11: 40  Zakończenie spotkania – podsumowanie
Poczęstunek.

UDZIAŁ W SPOTKANIU JEST BEZPŁATNY.

Zgłoszenia na dyskusję przyjmowane będą do 18 października 2011r. do godz. 12:00 –  wypełniony formularz zgłoszeniowy można dostarczyć do siedziby OCDL FRDL, ul. Krakowska 51/IIIp w Opolu bądź przesłać faksem, nr: (077) 453-68-25 lub wysłać mailem nas adres: wiemy.pomagamy@opole.frdl.pl.

Formularz oraz pełne informacje o projekcie „Więcej wiemy – lepiej pomagamy” znajdą Państwo na stronie: www.wiemy%20%E2%80%93%20pomagamy.pl