Skip to main content

Strona o wolontariuszach i dla wolontariuszy

Strona o wolontariuszach i dla wolontariuszy
news
Zachęcamy wszystkie chętne organizacje pozarządowe, instytucje pomocy i integracji społecznej, jak również wszystkie osoby, którym bliska jest idea wolontariatu w województwie opolskim do współtworzenia portalu www.wiemy-pomagamy.pl.
Portal powstał w ramach projektu pn. „Więcej wiemy – lepiej pomagamy- bis” (7.2.1 PO KL), którego realizatorami są Opolskie Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych oraz Opolskie Centrum Demokracji Lokalnej FRDL. Strona stanowi platformę wiedzy o wolontariacie w woj. opolskim i jest źródłem wiedzy o ważnych wydarzeniach organizowanych przez wolontariuszy i organizacje z nimi współpracujące. Obecnie znajdą tam Państwo artykuły o wydarzeniach związanych z wolontariatem,  wywiady z koordynatorami wolontariatu i wolontariuszami, publikacje o wolontariacie, jak również informacje o wszystkich wydarzeniach organizowanych w ramach naszego projektu (m.in. o akcjach „Miejska Dżungla”, seminariach informacyjnych, Gali Wolontariatu, informacje o audycjach radiowych itp.). 
Ważnym miejscem na stronie jest Baza Wolontariusza, gdzie znajdą Państwo ogłoszenia osób, które chcą zostać wolontariuszami, jak również informacje o organizacjach, które ich poszukują.
Wraz z nadejściem nowego roku, chcielibyśmy umożliwić Państwu współtworzenie strony www poprzez: publikację artykułów na tematy związane z wolontariatem i tekstów dotyczących tego, co dzieje się w tym zakresie w Państwa instytucjach i organizacjach.  Chcemy być na bieżąco z najważniejszymi wydarzeniami w regionie dotyczącymi wolontariatu. Zachęcamy do przesyłania tekstów (mile widziane zdjęcia) na adresy mailowe: Magdaleny Kwiatkowskiej (mkwiatkowska@opole.frdl.pl) bądź Joanny Kucharskiej (jkucharska@opole.frdl.pl). Teksty publikowane będą wraz z adnotacją o autorze i organizacji.

Zalety publikacji informacji na stronie www.wiemy-pomagamy.pl:
– możliwość „pochwalenia się” tym co ciekawego dzieje się w organizacjach (akcje wolontariacie, zbiórki, konferencje, nowe projekty itp.),
– możliwość korzystania z Bazy Wolontariusza,
– możliwość dotarcia z informacją do czytelników strony.
Zespół projektu „Więcej wiemy-lepiej pomagamy bis”
Więcej Wiemy – Lepiej Pomagamy